Kategoria

Dachy płaskie

dachy plaskie - wady i zalety
Dachy płaskie

Dach płaski – wady i zalety

Dach płaski to rozwiązanie, które chętnie jest wybierane zarówno do domów jednorodzinnych, jak i do budynków przemysłowych. Choć warto w niego inwestować, to należy mieć świadomość wad, które się tutaj pojawiają.

Więcej
hydroizolacja dachów membranami płynnymi
Dachy płaskie, Hydroizolacje

Hydroizolacja dachu płaskiego

Dachy płaskie jako jedno z rozwiązań stosowanych przy budowie domu na stałe wróciło do łask. Współczesne domy budowane są w nowoczesnym stylu stawiając na proste kształty budynku, możliwość wykorzystania do maksimum jego powierzchni użytkowej oraz estetyczny wygląd. Ze względu na konstrukcję takiego dachu, odpowiednie zabezpieczenie go przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi jest kwestią kluczową.

Więcej
odsniezanie dachow plaskich
Dachy płaskie

Nowatorskie systemy odśnieżania dachów płaskich

Dachy płaskie po wielu latach stania w cieniu znów wróciły do łask. Jest to rozwiązanie coraz chętniej stosowane w nowoczesnym budownictwie. Niezmiennie od lat dachy płaskie stanowią najlepsze rozwiązanie w przypadku budynków wielkopowierzchniowych takich jak hale produkcyjne czy magazyny. Poza niezwykle ważnym aspektem hydroizolacyjnym, na który należy zwrócić uwagę decydując się na zastosowanie dachu płaskiego, bardzo ważne jest aby już na etapie montażu zastanowić się nad systemem odśnieżania takiego dachu zimą.

Więcej