hydroizolacje tarasów

Zarówno balkon jak i taras są narażone na bezpośrednie oddziaływanie deszczu i śniegu. Dlatego też, chcąc zwiększyć poziom bezpieczeństwa, należy dobrze dobrać materiał do hydroizolacji.

Hydroizolacja ważna dla bezpieczeństwa

Najważniejszą funkcją hydroizolacji balkonu i tarasu jest zapewnienie im ochrony przed wilgocią. Ta, jeśli przedostanie się do płyty będzie zagrożeniem dla całej konstrukcji. Jeśli wilgoć będzie się utrzymywać może doprowadzić do tego, że taras czy balkon zawali się. Dodatkowo, w rysach czy w zagłębieniach pojawiają się grzyby i pleśnie, które nie są bezpieczne dla zdrowia. Niezbędne jest więc wybranie takiego materiału, który zapewni ochronę przed przeciekaniem. Ważne jest jednak, by membrana płynna była dobrej jakości. Tylko wtedy będzie pełniła wszystkie funkcje i zadania. Jeśli na materiale zaoszczędzi się, wówczas może zwiększyć się ryzyko występowania awarii czy problemów z przeciekaniem. Nie będzie też wystarczająco trwałym materiałem.

Nowoczesny materiał do hydroizolacji

Płynna membrana jest obecnie jednym z bardziej nowoczesnych rozwiązań, które wykorzystywane jest do hydroizolacji tarasów i balkonów. W tym celu wykorzystuje się membranę zrobioną z żywicy poliuretanowej. Żywica tworzy na wybranej powierzchni niewielką powłokę. Ta zapewnia dokładną ochronę tarasu czy balkonu przed przeciekaniem albo przed działaniem wilgoci. Pozwala ten na bardziej estetyczne wykończenie balkonu lub tarasu. W ten sposób jest ona bardziej odporna na promieniowanie UV, na oddziaływanie wysokich temperatur, jeśli balkon lub taras znajduje się na pełnym słońcu. Płynna membrana jest też doskonałą ochroną przed niską temperaturą. Membrana płynna jest dostępna w kilku różnych wariantach. Można wybrać zarówno rozwiązanie matowe, półmatowe lub błyszczące. Są też dostępne różne opcje kolorystyczne. W ten sposób balkon lub taras można wykończyć w dowolnie wybrany sposób, tak by dopasować hydroizolację do całego domu. Oznacza to, że hydroizolacja nie musi wyglądać nieestetycznie, by spełniać wszystkie swoje funkcje.

Hydroizolacja tarasów i balkonów przy pomocy płynnej membrany jest wygodniejsze, a przede wszystkim bardziej praktyczne. Nie wymaga również stosowania dodatkowych rozwiązań. Można je stosować zarówno do nowych konstrukcji, jak i do tych, które wymagają modernizacji. Płynna membrana dociera nawet w najmniejsze szczeliny, dzięki czemu można ochronić taras czy balkon przed rozwijaniem się tam pleśni. Zwiększa się tez bezpieczeństwo konstrukcji, a to podstawowa zaleta hydroizolacji.